Mmmm…mmmeedia

Tainad emad ja nende lapsepõlveta tütred

Posted in Uncategorized by peltsebul on 20. juuni 2007
Jeesus Kristus ja kõik muud kõrgemad jumalad-jumalannad-olevused! Ma sattusin just praegu täiesti sürreaalse saate peale. Taas pean märkima, et ma pean oma televisoriseerumist piirama, vaimse tervise nimel.
Muusikakanal VH1 lasi just eetrisse midagi koletut. The Ultimate Kiddie Queen Show. Ma murran siiani pead, kas see oli peen iroonia või ongi mõned inimesed lihtsalt sellised tainad.
Point on Little Miss Sunshine´st tuttav – väikesed Ameerika tüdrukud käivad ühelt laste iludusvõistluselt teisele. Aga kurat võtaks, see oli lausa jäle. Pisikesed plikad, kes kannavad rohkem minki kui Cher oma parimatel päevadel. Üheksa- ja kümneaastased tited, kellele on juba suudetud suhu suruda Jenkki nätsupatjade taolised proteesid, et naeratus ikka ühtlane ja säravvalge oleks. Lapsed, kes peavad iga päev taluma oma niigi nõrkadesse ja õhukestesse juustesse katkutud lokirulle ja kes soengu tegemise ajal neelavad õhust umbes 3 pudelitäit lakki. Piina tulemuseks on Poola litsidele au tegev klounimask, Hillary Duffilt laenatud hobuse grimassnaeratus ja blond (vahel ka tumedamad toonid) juuksekiiver, mis on suurem kui pisikese tsiki torso. Jeebus!
Miks nad seda teevad, miks nad ei mängi, jookse, matka, roni, kuku ja tavaliste asjadega ei tegele? Sest nende neetud emad on perverssed aegunud soostereotüüpide võimendajad. Mutid olid ise kolmsada korda enam äksi ja pabinat täis, kui pisikesed Barbie-imitatsioonid. On kole ja kurb vaadata, kuidas lõtvunud naha ja käest läinud figuuriga kunagised prom queenid püüavad oma lastest luua iseenda minevikku meelde tuletavat ja parendatud koopiat. See on midagi enamat kui kurb ja kole.
Tra, niipalju siis girl-powerist ja tugeva naise tulekust meie kultuuriruumi(desse).
Fakjuu ämerikans, tänan teid eelmise sajandi viiekümnendatest pärit alandavate stereotüüpide taaskonstrueerimise eest!

Advertisements
Tagged with: , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: