Mmmm…mmmeedia

Söögivahetundide kõrvale ka meditatsioonivahetunnid!

Posted in Pedagoog, PR by peltsebul on 7. mai 2008

Selline pressikas siis potsatas meilidesse, kirjapilt muutmata:

Teade pressile 7 mai, 2008.

Eesti noorsugu saaks tõusta geniaalsuse tasemele

Peale kahe aastast uurimist soovitavad Tsiili hariduse eksperdid tehnikat, mis on toonud kaasa olulist ja igakülgset paranemist õpilaste juures.

Riiklik hariduse ja psüholoogide ekspertide kommitee on teaduslikult hinnanud transtsendentaalse meditatsiooni (TM)-i efekte riikliku tehnika ülikooli UTEM-i tudengite juures, kahe aastase praktika jooksul. Õppimisvõime, keskendusvõime ja mitmed teised näitajad paranesid suurel määral. Nende järeldus on, et TM-i peaks sisse viima kõikides Tsiili riiklikes koolides.

Dr. Jaan Suurküla, kes juhib Eesti TM-i organisatsiooni, eesmärk on viia TM-i eesti koolidesse, räägib: “Tsiili tulemused ei ole üllatavad. On mitmed uurimised, mis kõik näitavad sama tulemust. Hiljuti teatati, et “American University” õpilastel olid samuti paranenud tulemused. Aju uurimine on kinnitanud, et TM arendab ajufunktsiooni kõrgema kooskõla ja korrastatuse suunas. Selline ajutegevus on leitud eriti edukate ja geniaalsete inimeste seas ja uuringud on kinnitanud, et TM arendab intelligentsi ja loovust. Kuna Eesti noored on juba maailma tipp tasemel, saaks see tehnika tõesti kindlustada, et Eesti tulevikus jõuaks maailma tipptasemele tehnoloogia arengu ja leiutamise aladel.”

Suurküla on täna saatnud kirja selle infoga haridusministrile ja teatab, et on kerge organiseerida TM-i õpetamist suures skaalas, nii et juba selle aasta jooksul saaksid vähemalt 10.000 õpilastalustada seda programmi, mis võtab ainult 10-15 minutid 2 korda päevas, koolipeäva alguses ja lõpus.

Pilt siit

UPDATE:

Mulle hakkab see idee meeldima, sest TM on oma olemuselt ju lebotamine. Ja lebotamist ei ole kunagi piisavalt.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: