Mmmm…mmmeedia

Söögivahetundide kõrvale ka meditatsioonivahetunnid!

Posted in Pedagoog, PR by peltsebul on 7. mai 2008

Selline pressikas siis potsatas meilidesse, kirjapilt muutmata:

Teade pressile 7 mai, 2008.

Eesti noorsugu saaks tõusta geniaalsuse tasemele

Peale kahe aastast uurimist soovitavad Tsiili hariduse eksperdid tehnikat, mis on toonud kaasa olulist ja igakülgset paranemist õpilaste juures.

Riiklik hariduse ja psüholoogide ekspertide kommitee on teaduslikult hinnanud transtsendentaalse meditatsiooni (TM)-i efekte riikliku tehnika ülikooli UTEM-i tudengite juures, kahe aastase praktika jooksul. Õppimisvõime, keskendusvõime ja mitmed teised näitajad paranesid suurel määral. Nende järeldus on, et TM-i peaks sisse viima kõikides Tsiili riiklikes koolides.

Dr. Jaan Suurküla, kes juhib Eesti TM-i organisatsiooni, eesmärk on viia TM-i eesti koolidesse, räägib: “Tsiili tulemused ei ole üllatavad. On mitmed uurimised, mis kõik näitavad sama tulemust. Hiljuti teatati, et “American University” õpilastel olid samuti paranenud tulemused. Aju uurimine on kinnitanud, et TM arendab ajufunktsiooni kõrgema kooskõla ja korrastatuse suunas. Selline ajutegevus on leitud eriti edukate ja geniaalsete inimeste seas ja uuringud on kinnitanud, et TM arendab intelligentsi ja loovust. Kuna Eesti noored on juba maailma tipp tasemel, saaks see tehnika tõesti kindlustada, et Eesti tulevikus jõuaks maailma tipptasemele tehnoloogia arengu ja leiutamise aladel.”

Suurküla on täna saatnud kirja selle infoga haridusministrile ja teatab, et on kerge organiseerida TM-i õpetamist suures skaalas, nii et juba selle aasta jooksul saaksid vähemalt 10.000 õpilastalustada seda programmi, mis võtab ainult 10-15 minutid 2 korda päevas, koolipeäva alguses ja lõpus.

Pilt siit

UPDATE:

Mulle hakkab see idee meeldima, sest TM on oma olemuselt ju lebotamine. Ja lebotamist ei ole kunagi piisavalt.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: