Mmmm…mmmeedia

Homme ei saa tööle tulla, terve päev toimub iste

Posted in Hähähä, PR by peltsebul on 27. mai 2008

“Pressiteade

27. mai 2008

Eesti tähistab esmakordselt rahvusvahelist seedetrakti päeva

Eesti tähistab 29. mail esmakordselt rahvusvahelist seedetrakti päeva, mille on ellu kutsunud Maailma Gastroenteroloogia Organisatsioon koostöös Danonega. Neljapäeval alguse saav kampaania kestab terve aasta ning keskendub toitumise ja seedetrakti tervise seosele.

/—/

Tasakaalust väljas toidusedel, kiirustamine või toidukordade vahelejätmine ja ebatervislik eluviis võivad seedehäirete tekkimisele kaasa aidata. Miljonitel inimestel on seedehäireid, mis võivad oluliselt mõjutada heaolu ja elukvaliteeti. Näiteks kõhukinnisus võib põhjustada ebamugavust, puhitust ja ebaregulaarset sooletühjendamist ning seetõttu mõjutada enesekindlust. Selle mure all kannatajad võivad tunda end vähem seltskondliku ja ilusana. Sellegipoolest ei pöörata kõhukinnisusele sageli tähelepanu ning abi otsib üksnes vähem kui kolmandik, kinnitab Maailma Gastroenteroloogia Organisatsioon.

Üldiselt seostuvad seedehäired olulise ebamugavustunde, töövõimetuse, perekonnaelu probleemide, suurte tervishoiukulude ning töölt puudumise ja muust produktiivsest tegevusest kõrvalejäämisega. Euroopas on seedehäired umbes 40–80 miljonil inimesel ja sellega seonduvad kulud ulatuvad umbes 5,1 miljardi euroni. /—/

Advertisements
Tagged with: , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: