Mmmm…mmmeedia

Eesti venelane=valge neeger?

Posted in Kallutatud jõud, Poliitika, Trükimeedia by peltsebul on 17. juuni 2008

Taas üks intrigeeriv arvamusartikkel. Martin Helme sellest, kuidas eestivenelased on nagu neegrid:

Ometi on Ameerikas elanikegrupp, kelle hoiakuid ja käitumismalle just Eestis olevad venelased aina usinamalt kopeerivad – ameerika neegrid. Tegemist on kalkuleeritud käitumisega. Milles see sarnasus seisneb? Nii nagu Ameerika neegrid, näitavad Eesti venelased end ohvrina. Tõrjutute ja tagakiusatutena, kes kannatavad julma rõhumise all ja kellel on seetõttu õigus nõuda endale erikohtlemist ning kõikvõimalikke hüvitisi. /—/ Rõhutuks olemine vabastab vastutusest. Kurjade valgete või eestlaste kiusamise all kannatavate puhul on mõistetav, lausa õigustatud, kui korraldatakse tänavatel massirüüstamisi, tehakse üleskutseid vägivallale, propageeritakse avalikult kehtiva korra kukutamist ja solvatakse igapäevaselt räigelt teisi ühiskonnagruppe.

Ja jätkab veidi hiljem juba võrdlemisi russofoobselt:

Selles on midagi groteskset ja eemaletõukavat, kui kurjategija hakkab ohvrit mängima. Me ei peaks laskma venelastel seda teha, nii meie endi kui nende huvides. Kui nad siiski oma valitud käitumisega jätkuvad, ärgu imestagu, kui neid koheldakse vastavalt – valgete neegritena.

Tuleb tunnistada, et peale pronksiseid südmusi tõstis ka minus pead natsionalistlik mõtteviis ja esimese hooga oleks tahtnud kõiki venelasi ühe vitsaga kaikaga lüüa. Kuid päris ühte katlasse ei maksa kõiki venelasi küll visata. Võin kihla vedada, et valgeks neegriks kutsumine ei aita integratsioonile (kogu selle sõna tühjuses) kuidagi kaasa.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: