Mmmm…mmmeedia

Internetikommentaatorite tüübid

Posted in Uus meedia by peltsebul on 3. sept. 2008

Cracked.com kategoriseerib (nagu paljud meediateoreetikud enne, praegu ja ka edaspidi) internetis kommijaid, jagades nad kaheksasse gruppi:

  1. Uskumatud. Tüübid, kes karjuvad iga video, pildi või ükskõik millise infokillu peale: “FAKE!”
  2. Matshomehed (ma ei tea, miks ma ei saa kohati katusega tähti kasutada, aga see ajab närvi raisk!). Steroidinautlejad, kes tambivad kommentaariumis rohkete hüüumärkide ja agressiivsusega vürtsitatud lauseid, saamata aru, et internetis pole musklitest reaalset kasu.
  3. Üllas kaitsja. “No aga, kulla kommenteerijad, palun, tehke ise paremini. Tahaks näha.” või “Aga te ei tea ju, mida see inimene on pidanud läbi elama”. Kerli Kõivu lugude juures on selliseid õlalepatsutajad viimasel ajal palju olnud: “Kerli, sa ära üldse pane neid jobusid tähele, sa oled niiiiii laheeeeee! :)))))))))”
  4. Härra Teadus. Kõik on vaja meile, ignorantidele, pikalt ja põhjalikult ära selgitada.
  5. Hitleri käsilane. Paljud Eesti kommentaatorahvidest (mõiste laenatud Sophisticati juurest, kui ma õigesti mäletan). Kodumaa kommijate seas on levinud eriline põletamislembus. Kõik tuleks ahju ajada – neegrid, juudid, puertoriiklased, venelased, naised, teismelised, vanurid jne jne. Aga eriti neegrid.
  6. Ninja. Kiire komm siia ja sinna. “First” on eriti närvidele käiv kommimisnähtus. Cracked’i autorite arvates käib ta oma kiiret junni jätmas tavaliselt siis, kui teema on hakanud vaikselt vaibuma. “You’re gay”. Ehkki Ninja teeb arvatavasti neis kahes sõnas neli kirjaviga.
  7. Poliitiline aktivist. Need I say more?
  8. Botid. “Typical Comment: “That video was FUNNY!!! For more funny videos visit http://www.saitmilleltsaraudseltmidaginakkavatsaad.com”
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: