Mmmm…mmmeedia

Elasid-olid kord kaks joodikut…

Posted in Hähähä by peltsebul on 11. veebr. 2009

Päeva muinasjutt-pressiteade:

*Jääle minnes olgu pea ja meeled selged*

*Paari viimase päeva jooksul oskasid kaks kanget meest (s 1959 ja 1969) Kihnu ja mandri vahel korduvalt kaotsi minna ja erinevatele ametkondadele lisatööd anda. Õnneks leidsid nad nii kodutee kui ka teineteist üles ja lugu oli õnneliku lõpuga.*

Selleks, et toimunust täit selgust saada, olgu siinkohal lisatud nende juhtumite kirjeldused.

08.02.2009 kell 14.16 helistas Lääne Politseiprefektuuri juhtimiskeskusele meesterahvas, kes teatas, et suundusid koos sõbraga Kihnust saaniga mandrile ning on hetkel mingi laiu ääres ja on eksinud.

Peatselt tuli sarnane teave ka Lääne Piirivalvepiirkonnalt, kuhu sama mees helistas ja teatas, et on läinud merele kalastama ja on nüüd ära eksinud. Merevalvekeskus palus politsei abi telefoni positsioneerimisel, et inimestele appi minna.

Kell 15.25 sai politsei Merevalvekeskusest teate, et eksinud kalamehed andsid teada, et leidsid kodutee ülesse ja suunduvad Kihnu saarele ning nendele pole enam abi vaja.

Sama päeva õhtul otsustasid samad kaks meest uuesti võtta suuna saarelt mandrile. Kell 18.20 helistas Merevalvekeskusesse varasemast tuttav mees, kes kõnemaneeri järgi otsustades oli joobes. Ta andis teada, et nad tahtsid tulla koos sõbraga mootorkelgul Kihnu saarelt mandrile ning

on ära eksinud. Merevalvekeskus vajas uuesti abi telefoni positsioneerimisel, et eksinuid aidata.

Kell 18.42 saadud positsioneerimine näitas, et otsitavad on mandril Tõstamaa vallas Pootsi küla juures. Uuest positsioneerimisest kell 18.52 selgus aga, et otsitavad on lahkunud mandrilt ja läinud uuesti merele tagasi. Kell 19.10 saadi telefoniühendus helistajaga, kes andis teada, et neid otsida pole enam tarvis, sest nad on Kõpu kiriku juures elus ja terved ning enam pimedas merele ei lähe.

Meeste eksirännakud ei olnud sellega veel lõppenud, järgmine päev tõi lisa. 09.02.2009 helistas juba eelmisest päevast tuttav mees ja andis Merevalvekeskusele teada, et merele oli läinud tema sõber, kaaslane eelmise päeva eksirännakutelt. Ta selgitas, et tund aega tagasi suundus tema sõber mootorsaaniga mööda jääd Lao juurest Liusse oma sõbra juurde, ja kuna ta pole ta veel sinna jõudnud, siis arvab, et jääle läinud sõber on ära eksinud.

Lääne Piirivalvepiirkonna Pärnu kordonist väljus kell 13.42 kadunud mehe otsingutele kaks täisvarustuses toimkonda: päästelauaga varustatud maastikuautoga Nissan Patrol ja haagisel Kassepaat ning mootorsaan; teinegi maastikuauto, mille haagisel mootorsaan. Esimene toimkond leidis Kavaru sadamast umbes pool miili merel mootorsaani, inimest saani juures ei olnud. Otsinguid jätkati seni, kuni saabus teave, et kadunud mees on mandril. Teatajaks oli mees, kes sõbra kadumisest teada andis. Kell 14.45 andis ta teada, et sõbra asukoht on kindlaks tehtud – on hetkel kuskil talus, kus täpselt, ei tea. Sõber oli talle helistatud ja öelnud, et tarbib seal alkoholi. Juba tuttav helistaja arvas, et läheb ka sinna ja sõpra pole enam vaja otsida. Saadud info edastati politseist ka

Merevalvekeskusele, sest inimesed nende abi ei vajanud. . Esimene toimkond pöördus tagasi kordonisse, teine toimkond läks koos politseiga isikuid nende võimalikust asukohast otsima, kuid seal neid ei olnud. Juhtumiga tegelemist jätkas politsei.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: